Jaro, sluníčko, výlet na myčku. Nekončící příběh očisty svého plechového miláčka známe snad všichni. Víte, že za hezkého počasí se Česku v myčkách umyje až 50 tisíc aut? Ale víme, jak vlastně o lak svého auta pečovat, nebo, že správně vybraný program ho může ochránit před prachem, a dokonce i drobným štěrkem?
Každý řidič by rád co nejlevnější mycí program, bohužel ty ale nesvědčí novějším lakům. V kontaktních automyčkách může přeci jen dojít k poškození vrchního transparentního laku, hlavně díky opotřebovaným roztřepeným kartáčům, je tedy na místě se obsluhy zeptat, kdy se kartáče měnili naposledy. A jaké mytí je tedy nejvhodnější? Dostáváme se tak k výhodám bezkontaktního mytí.
Všichni se shodneme, že nejhorší nečistoty na autě jsou určitě skvrny od hmyzu. Dnešní bezkontaktní myčky nabízejí nejrůznější programy od předmytí aktivní pěnou, která nahradí ony zmíněné kartáče, přes samotné velmi účinné mytí práškem až po oplach měkkou/demineralizovanou vodou, která zanechá lak bez bílých skvrn a zbylých nečistot.
Pomoci k dokonalému lesku a čistotě nám může i autohouba, kterou ale nezapomeňte často vyplachovat, abychom nečistotami nepoškodili lak vozu. Na finální dočištění je ideální použít hadříky k tomu určené, tedy měkké, nebo například z mikrovláken.
V neposlední řadě mají myčky v nabídce jak ošetření voskem pro vyšší ochranu laku (vůz zakonzervuje a částečně ochrání karoserii před korozí) i pro lepší funkci stírání stěračů, tak i lesk, kdy je k dokonalému lesku použita moderní technologie nanotitanového sušícího prostředku. Dnešní autokosmetika používaná na myčkách, ač velmi silná a účinná, je ale především šetrná nejen k autolakům, ale i k životnímu prostředí, nemusíte se tak bát do myčky zajet častěji a je jen na vás, který program a ošetření zvolíte.
Myčkám ZDAR!